DiXit(Hayalini Anlat!)

 199,90

Stok Kodu: DIX01TR Kategoriler: Etiketler:

Marka: Asmodee

98 adet stokta

Açıklama

Her resim bir hikaye anlatıyor – bakalım sizin resminiz ne hikaye anlatacak?

Dixit hayal gücünüzün hikayeyi ortaya çıkarıverdiği hoş resimler içeren yaratıcı bir tahmin çalışmasıdır. Ödül almış bu oyunda oyuncular rakiplerine blöf yapmak ve hikayenin hangi resimle eşleştiğini tahmin etmek için kartlarındaki düşsel resimleri kullanacaklar. Doğru tahminde bulunmak mücadelenin yalnızca bir bölümüdür. Daha fazla başarı için diğer oyunculara hikayenin sizin resminizi anlattığına karar verdirtmek zorundasınız!

 
Her turda anlatıcı kişi kartındaki resimle eşleşen kısa bir cümle veya kelime söyler. Sonra her bir oyuncu söylenenle en iyi eşleşen kartını seçer. Anlatıcı kısacık hikayesini söylediğinde diğerleri anlatıcının hangi kartı düşündüğünü tahmin etmelidir. Anlatıcının kartını doğru tahmin ederseniz oyun alanında ilerlersiniz. Diğerlerini bu hikayeyle en iyi sizin kartınızın eşleştiğine ikna ederseniz daha da ileri gitme şansınız olur.

Dixit aynı dili paylaşan hemen hemen herkesin birlikte oynayabileceği olağanüstü basit bir oyundur. Birbirinden güzel 84 çizimin oluşturduğu bu masalsı seri hem çocuklar hem de yetişkinler tarafından anlaşılabilen kuralları ile Dixit hayal gücü olan herkese çok çekici gelecektir. Dixit’ in 2010 da oyun tasarımı için verilen Spiel de Jahres ödülünü almış olması şaşırtıcı değil; Dahice ve basit, güzel ve yaratıcı veeee herkes için eğlenceli!

Almanya’da üretilmiştir.

 

Üretici tarafından yapılan bilgilendirmede Mavi Ay adında herhangi dağıtıcı bulunmamaktadır, bu isimde satılan ürünler sahtedir!
 
 
Lütfen Dikkat! DiXit ürünümüzün piyasada sahteleri dolaşmakta! 3 kolay adımda sahte ürünleri kolayca ayırt edebilirsiniz.
 
 
 
 
  • – Sahte ürünlerin arkasında  “Mavi Ay” adında “sahte üretilmiş” bir dağıtıcı bilgisi bulunmaktadır. Orijinal ürünlerde ise Türkiye’deki  tek yetkili dağıtıcı “anne Her Yaşa Akıl Oyunları”‘na ait bilgiler bulunmaktadır.
  • – Sahte ürünlerde Türkiye’de üretilmiş gibi 869’la başlayan, sahte bir barkod bulunmaktadır. Orijinal ürünler ise Almanya’da üretilmiştir. Ürün barkodu bu şekilde yazılarak tüketiciler kandırılmaktadır.
  • – Sahte ürünlerde yasalarca olması gereken EN71 testleri yapılmamıştır. Orijinal ürün ise EN71 dahil tüm yasal testlerden geçmiş ve sağlığa zararlı hiçbir bileşen içermediği kanıtlanmıştır.
 
 

Ek bilgi

Yaş

Gelişim Alanı

İletişim Formu

Bizimle iletişime geçin!

0

Start typing and press Enter to search